Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

САЛЕ ТРОПИКО ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Пејачот на Тропико бенд Сале е позитивен на корона. Пејачот веќе неколку дена е во самоизолација и се наоѓа во својот дом. 

– За среќа, симптомите се благи. Не знам каде и како сум се заразил, но ете што е тука е, вели Сале, кој е одвоен од семејството. Ниту сопругата Јована ниту ќерките се зазразиле и тие се одвоени од него. 

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...