Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо до Клоп: Нов си во Премиер лигата ќе се навикнеш

Жозе Мурињо не престанува целата своја кариера да предизвикува ривали преку медиумите и на тој начин ставајќи се себеси во позиција да биде центар на внимание.

Најнова негова мета е тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп кој се пожали на неколку наврати дека Премиер лигата не е фер спрема екипите кои играат во Европа и дека не би смееле истите да бидат дел од саботниот термин од 13:00 часот на одиграување на мечеви од домашниот шампионат доколку биле дел од интернационални настапи претходната недела.

„Клоп пристигна во Премиер лигата во 2015, јас сум тука од 2004 година. Тоа што сега тој го зборува и со тој проблем што тој сега се соочува јас го имам од 2004 година. И не е променето ништо. Премиер лигата е таква каква што е и сите треба да се прилагодат“ – изјави Мурињо.

Токму во таква ситуација е Ливерпул во моментов затоа што вчера го оидгра мечот против Аталанта во рамките од Лигата на Шампионите, а веќе в сабота на гостински терен игра со тимот на Брајтон на отворањето на новото коло од Премиер лигата во 13:30 часот.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...