Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ЖИВЕЕШЕ БРЗО – ПОЧИНА ВО СОН: Обдукцијата покажа од што почина МАРАДОНА

Легендарниот аргентиски фудбалер Дијего Марадона починал од акутна, конгестивна и хронична срцева инсуфициенција, покажала обдукцијата.

Тим на лекарски стручњаци по судска медицина соопшил дека срцевата инсуфиценција предизвикала акутен еден на плуќа, обдукцијата траела три часа и објавена во болница во Сан Фернандо.

Дијего Марадона почина вчера на 60 години.

најчитани вести

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...