Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

АНТОНИЈА ПРЕМИНА НА ФОЛК И ОСЛАБЕ 13кг – еве како звучи (видео)

– Иван не мисли дека добро ќе ми оди со фолкот, ама затоа татко ми и баба ми би биле најсреќни. Сум размислувала на оваа тема и сигурно ќе снимам нешто, рече Антониа, една од најполарните млади пејачки кај нас и запеа онака на суво една од омилените македонски народни песни. Но шегата на страна од попот не се откажува и вели иако короната малку ги забавила работите таа работи на нов студиски материјал,а три песни веќе се готови. 

И не само што се подготвува за новиот проект и работи во студио, работи и на себе. Доказ за тоа се намалените килограми.

– Имам режим на исхрана месец и половина и веќе сум ослабена 13 кг, вели Антониа, која на новиот албум работи, како што вели, со веќе проверената екипа.

– Короната малку ја забави работата, но нема застанување. Три песни се готови, ќе има два дуета кои верувам дека ќе бидат вистинско изненадување за публиката. Сите песни ќе бидат различни, додава Антониа.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...