Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

АНА БЕКУТА ДО ЕМОТИВНА ПОРАКА ЈА КРЕНА СРБИЈА НА НОЗЕ

“Колку долго не сум слушнала убави вести“ Познатата пејачка Ана Бекута предизвикала големо внимание со објава на социјалната мрежа Инстаграм. Таа се осврнала на моменталната ситуација во Србија и апелирала на повеќе позитивни случувања кај луѓето.

“Најсакана моја Србијо… Кога повторно ќе пееме заедно? Кога ќе се гушкаме и бакнуваме? Кога за ова време ќе разговараме во анегдоти? Секој ден илјадници заразени, стотина на респиратори, се воведуваат нови мерки. Со денови не сум слушала убави нешта“, напишала челенот на жири во “Ѕвездите на Гранд“ и додала:

“ Дајте ми некоја убава вест. Дали некој добил дете? Некој добар наод во болница? Некој кој положил испит? Подготвил ли некој зимница? Пишете убави вести во коментарите, ајде со нешто да се радуваме вечерва“.

најчитани вести

Македонија

Еден од ретките кои што профитираа од инцидентите на 27 Април, а веројатно и единствен во ВМРО-ДПМНЕ е Христијан Мицкоски. После немилиот настан следуваа...

Забава

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело. Ако прашате...

Забава

Пејачката Сандра Африка за свој дом ја одбра населбата која е многу популарна меѓу познатите. Соседите велат дека речиси секојдневно ја сретнуваат во кафулињата,...

Забава

Пејачката објавила видео кое ги “вознемири“ сите. На Јелена Карлеуша и недостасува летото, а на нејзините следбеници голотија на Инстаграм. Пејачката на својот Инстаграм...