13 C
Skopje
петок, април 16, 2021
spot_img

СТРАШНО: СИЛУВАНИ ДВЕ МАЛОЛЕТНИЧКИ во Штип и Кочани

Две малолетнички во Штип и Кочани биле силувани, а случаите ги пријавиле нивни роднини. Според крими билтенот на СВР-Штип вчера во 13. 20 часот во Полициска станица-Штип, 57- годишна жена од Штип пријавила дека претходниот ден околу 16 часот малолетно лице извршило обљуба врз нејзината малолетна внука. Вториот случај е во Кочани пријавен е вчера во 14: 30 часот.

-Четирисет и двегодишен маж пријавил дека околу 00: 30 часот, Х.Н. извршил обљуба врз неговата малолетна ќерка. Се работи на комплетирање на случајот по што против Х.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава, се вели во соопштението на СВР-Штип.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести