7 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

НАЈНОВА ВЕСТ – НАПАД НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА МЕРКЕЛ: Со автомобил со порака “Проклети убијци на деца..” се заби во оградата

Автомобил управуван од непознато лице удрил во оградата на канцеларијата на германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин.

На автомобил била напишана порака “Проклети убијци на деца и стари луѓе” и “стоп за глобалистите”.

Детали се очекуваат за подоцна.

https://twitter.com/disclosetv/status/1331535623744876544?s=19

Во тој момент германската канцеларка се подготвувала да одржи виртуелен состанок со премиерите на покраините со цел да се разгледаат понатамошни мерки за да се спречи ширењето на коронавирусот.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести