16 C
Skopje
вторник, април 6, 2021
spot_img

Закани за Дритан Абазовиќ од страна на косовски мафијаш

На претседателот на црногорското Граѓанско движење УРА, Дритан Абазовиќ, му се заканувал член на криминалната група на косовскиот нарко бос, Насер Каљменди, дознава неофицијално весникот „Дан“ од извор од таа партија.

Според сознанијата на „Дан“, станува збор за лице кое има црногорски документи, а живее во Косово.

Граѓанското движење УРА вчера одржа вонредна прес-конференција, на која тие соопштија дека имаат информации дека на Дритан Абазовиќ му се заканувал криминален клан од регионот. Како што објавија, еден од членовите на тој клан е црногорски државјанин. Сепак, партијата не сакаше официјално да објави за кого станува збор.

Ова не се први закани кон Абазовиќ. Откако ја донесе одлуката да го прати Ѓукановиќ во  опозиција  амбасадорот на Црна Гора во Косово, Ферхат Диноша преку писмо го предупреди, Дритан Абазовиќ  дека многумина нема да му простат за влегување во коалиција со како што рече, „силите на кои Рамна Гора им е помила од Црна Гора“.

Читај Следно

10,323FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести