10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ВОНРЕДНА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: ПОЧИНА ДИЕГО МАРАДОНА

Светот е во шок откако аргентинските медиуми пред само неколку моменти објавија информација дека починал еден од најдобрите фудбалери кои ги памети човештвото, легендарниот Диего Марадона.

Како што пренесуваат Аргентинците, Марадона доживеал денеска срцев удар кој, за жал, не успеал да го преживее.

Нека почива во мир, ЛЕГЕНДА КОЈА НИКОГАШ НЕМА ДА БИДЕ ЗАБОРАВЕНА

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести