Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

УШТЕ ЕДНА ТАЖНА ВЕСТ ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА: Почина Бојан од Амадеус Бенд – имаше само 45 години

 Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина на 45-годишна возраст.

Како што беше соопштено починал од компликации поради инфекција со коронавирус.

Пејачот Дарко Филиповиќ ја објави тажната вест и со црно-бела фотографија се прости од својот колега и пријател.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Дали претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде еднаш искрен и ќе покаже дека се грижи за интересите на граѓаните, а не за својот комодитет ?Ова...