4 C
Skopje
четврток, април 8, 2021
spot_img

УШТЕ ЕДНА ТАЖНА ВЕСТ ЈА ПОТРЕСЕ СРБИЈА: Почина Бојан од Амадеус Бенд – имаше само 45 години

 Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина на 45-годишна возраст.

Како што беше соопштено починал од компликации поради инфекција со коронавирус.

Пејачот Дарко Филиповиќ ја објави тажната вест и со црно-бела фотографија се прости од својот колега и пријател.

Читај Следно

10,321FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести