Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СРБИЈА ВО ШОК: ЏОГАНИ КАЖА ШТО МИСЛИ ЗА ГОЛУБОВИЌ – Каква ли ќе биде РЕАКЦИЈАТА!?

Џоле смета дека Кристијан намерно претерува со своите приказни. Познатиот денсер и фронтмен на групата “Џогани“ Џоле Џогани гостувал во на ТВ “Ред“, каде што зборувал за реалити учесници во “Задруга“. Тој го подржал учеството на бившиот робијаш Кристијан Голубовиќ.

“Мене тој ми е океј. Јас мислам дека тој едноставно сватил дека во “Задруга“ треба да се зафркава и да земе пари. Тој сериозно тоа го сватил. Едноставно оди до крај, затоа што тука може да го одработи својот дел како што треба и да земе пари. Тоа го сватил како бизнис, како работа и мислам дека се зафркава со сите. И кога велат дека претерува во тие негови приказни, тој тоа го прави вероватно намерно, се надевам дека е така. Зошто да биде сериозен?! Има таму клинци кои молчат, седат, не ги ни забележав дека постојат, а тој цело време зборува, го држи вниманието, заработува пари“, рекол Џогани.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

„Со толку раширена циркулација на вирусот, повеќе не помагаат ни маски во затворени простории. Не помага ни одржувањето растојание, концентрацијата на вируси во воздухот...