Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ПСЖ мора да го продаде Нејмар, за да собере пари за нов договор на Мбапе

Францускиот шампион ПСЖ ќе мора да се раздели со една од своите две најголеми sвезди Нејмар или Килијан Мбапе, за барем еден од нив следната сезона остана во редовите на тимот. Како што пишува весникот Л’Екип, ПСЖ најверојатно ќе го жртвува Нејмар за да го финансира новиот договор на младиот Килијан Мбапе.

И на двајцата тековните договори им истекуваат во летото 2022 година, а клубот не може да си дозволи и на двајцата да им понуди нови астрономски договори. Затоа, многу веројатно е дека Нејмар ќе оди на продажба со цел да се задржи помладиот голгетер.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...