5 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Ова е внукот на Ким Јонг-Ун : ГО ЧУВА ЦИА И ЖИВЕЕ ВО ЛУКСУЗ

Внукот на Ким Јонг-ун е под заштита на ЦИА. Ким Хан-сол е син на полубратот на диктаторот, Ким Јонг-нам, кој беше убиен по наредба на севернокорејскиот лидер во 2017 година.

Според странските медиуми, 25-годишникот, кој е протеран од земјата, се крие откако се предаде на американските разузнавачки служби. Групата на дисиденти “Free Joseon” му помогна на внукот на Ким да побегне од Северна Кореја откако неговиот татко беше убиен во напад со нервен агенс.

Ким Хан-сол, се зборува дека води многу луксузен живот и често се гледа како носи облека од познати брендови.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести