Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НАУКАТА ДОКАЖА – ОВА Е НАЈЗГОДНАТА ЖЕНА СО ПРОПОРЦИИ 93-63-91

Иако велат дека убавината е во очите кој ја гледаат, во овој случај дури и науката докажала дека таа има совршено тело.

Ако прашате различнии мажи која по нивно мислење е најзгодна жена во свет, вероватно ќе добиете различни одговори.Меѓутоа, она што е сигурно е дека ниеден маж нема да негира дека Кели Брук е невидено секси!

На тема за совршено женско тело се позанимавале и научниците од Универзитетот во Тексас, кои спровеле истражувања и утврдиле дека 41 годишната манекенка е газда на најсовршено тело. Висока е 168 сантиметри, обем на гради, струк и колкови се 93-63-91, а притоа е целосно природна.

Ако ги прашате дамите, тие можеби ќе ви кажат дека телото на Келин е малку по заоблено отколку што би требало, да не кажеме полничко, но научниците си го кажале своето – совршено.

Детали од спроведената студија не откриле, научниците само соопштиле дека во обзир земале мерки од телото, годините, лице, нос, усни и коса.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...