Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

КРИСТИЈАН ГОЛУБОВИЌ ОТКРИ ШОКАНТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА АРКАН

Кристијан Голубовиќ ги откри деталите за неговото познанство со покојниот Жељко Ражнатовиќ Аркан и призна дека тие биле непријатели, но и дека Аркан му дал 50 000 марки.

Секоја чест, Аркан ми беше крвен непријател, па затоа станавме и најдобри пријатели преку мојот школски пријател и неговиот пријател кој не помири и тој човек ми се најде. Тој ми даде 50 000 марки, кои му ги дадов на убиецот на Кнеле. Направив многу за овој човек , а требаше да се убиеме. Но, ние сме такви ликови, но почитта што ја имавме еден кон друг … , рече Кристијан и му го даде средениот буџет од „Задруга“на Марко Чедовиќ и додаде:

“Разбирате, јас бев навреден кога иронично рековте дека имам животно училиште. Кога поминувате низ сè во животот, дури и повеќе од академски граѓанин, вие сте надлежни да кажете. Ние сепак може да се распарчиме, но мислам дека ме добивте”. , додаде Голубовиќ.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...