Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве ви шанса да станете МИЛИОНЕР: СНАПЧЕТ НАГРАДУВА НАЈВИРАЛНИ СОДРЖИНИ СО МИЛИОН ДОЛАРИ

LONDON, UK - APRIL 13TH 2017: The official homepage of the Snapchat social media website, on 13th April 2017.

 Наградениот ќе биде известен со директна порака.

Снапчет во 2014 година измислил концепт “приказна“, фотографија и видео кои со тек на време исчезнуваат, но бидејќи социјалните мрежи се менуваат и тие одлучиле да се променат.

Снапчет е нов додаток во кој корисниците можат да гледаат Снапови на други снапчетери, а можно е да кликнат и на хаштагови за да дојдат до слични видеа. Ист концепт постои и на ТикТок, а од неодамна и на Инстаграм.

Најинтересен дел на приоказната е дека Снапчет на корисниците ќе им плаќаат вирални Снапови на Спотлинг.

Ветиле дека секој ден ќе исплаќаат милион долари за содржина, а за Mashable дополнително ќе исплаќа “најмалку уште толку“ .

Сеуште не е познато кои се условите да се влезе во круг на потенцијални добитници, но она што се знае е дека корисниците мора да имаат најмалку 15 години.

Снапчеп наградениот ќе го извести со директна порака.

најчитани вести

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Шејн Волтерс од Барнли ќе ги помине следните две години во затвор за сексуално злоставување на невини кокошки. Волтерс, инаку работник во супермаркет, доби...

Македонија

После подолг период американската амбасадорка Кејт Мари Брнс се појави со интервју во македонските медиуми и тоа токму на Телевизија Телма, која минативе неколку...

Македонија

Откако гласноговорникот на антинато движењето во Македонија и еден од фронтмените на “Бојкотирам”, Љупчо Палевски повика војната на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да...