6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

АНА БЕКУТА СО ЕМОТИВНО ПИСМО СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА

Ана Бекута се огласи на својот „Инстаграм“ велејќи дека одамна не слушнала убава вест.

Пејачката во својот емотивен статус се прашува кога ќе се вратат времињата кога сите пееја, се гушкаа, бакнуваа.

Најдрага моја Србијо, кога повторно ќе пееме? Кога ќе се гушкаме и бакнуваме? Кога за ова време ќе зборуваме со анегдоти? Секој ден на илјади заразени, стотини на респиатори, се воведуваат нови мерки. Како со денови да не сум слушнала убави вести, напиша Бекута и додаде:

-Дајте ми убава вест. Дали некој доби дете? Добар резултат од болница? Некој да го положил возичкиот испит? Некој да се заљубил? Пишете ми убави вести во коментар, ајде да се радуваме на нешто, напиша пејачката.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести