Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Херој на денот : Со голи раце СПАСИ КУЧЕ ОД УСТАТА НА АЛИГАТОР (ВИДЕО)

Пензионер од американската држава Флорида стана вистински хит на социјалните мрежи, бидејќи скокна во вода да спаси тримесечно кученце од устата на алигатор.

Тој г шетал своето куче покрај езерото кога одеднаш скокнал алигаторот и го грабнал кучето. 74-годишникот не размислувал многу, па веднаш се фрлил во вода по малиот Ганер. Како што вели, не знае дали го сторил тоа поради налетот на адреналин или реагирал инстинктивно.

– Алигаторот излезе од езерото како ракета. Никогаш не мислев дека може да биде толку брз, сè се случи толку брзо – изјави тој за Си-Ен-Ен.

Тој објасни дека држењето рептил не е толку предизвик, колку обидот да се отворат вилиците на животното.

 Тоа беше исклучително тешко – рече Ричард, кој сепак успеа да го ослободи кучето од вилиците на алигаторот и да го спаси од сигурна смрт.

Додаде дека морал да прими вакцина против тетанус, бидејќи имал рани на рацете. Што се однесува до малиот Ганер, тој има рана на стомакот, но закрепнувањето му оди добро.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...