Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Премиер лигата со публика од 2 декември

Англиската федерација во координација со официјалните власти одлучи од 2 декември кога завршува официјалниот карантин на ниво на Англија да дозволи на спортските терени кои се играат под отворено да дозволи публика.

Односно во зависност од капацитетот на објектите, ќе биде дозволено да присуствуваат одреден број на гледачи. Па така, на една просеќна трибина на стадионите на кои се играат Премиерлигашките мечеви ќе може да влезат 4000 гледачи,  на помалите трибини до 2000 посетители.

Ова секако дека е есктра информација за сите, пред се за навивачите, кои долго време немаа можност да ги следат мечевите во живо, а и за самите фудбалери, кои признаваат дека мечевите без публика се лоши за играње.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Македонија

Празникот на  Aрхангел Михаил се нарекува уште и празник на војводата на сите ангели. Инаку според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 6...