Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Милан Ристовски: Го провоцирам Стефан да се врати во Ријека, а тој вели дека малку му фали за тоа…

Милан Ристовски, фудбалерот на Ријека и еден од нашите најдобри млади фудбалери, член на У-21 селекцијата за хрватскиот “Нови Лист“ вели дека го наговара, односно го провоцира својот постар брат Стефан да се врати во Ријека. Познато е дека засега искусниот десен бек, еден од нашите најдобри фудбалери и член на златната генерација на фудбалска Македонија која се пласира на ЕВРО, е во немилост на тренерот на Спортинг Лисабон.

“Го провоцирам Стефан да се врати во Ријека, а тој вели дека малку ми фали за да донесе таква одлука“ малку низ шега го кажува ова помалиот од браќата Ристовски.

Инаку познато е дека тој е во фаза на рехабилитација по тешката повреда. Исто така во тоа интервју вели дека плачел од среќа по победата на Македонија во Тбилиси и пласманот на ЕП.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Забава

Оние кои се опоравуваат од вирусот барем 30 дена мора да се чуваат од голем напор, вели др.Ристиќ. Пациенти кои прележале корона вирус не...