Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Марина Туцакович прозборела за пријателите од естрада, односот со Цеца, лечењето…

Марина Туцакович прозборела за пријателите од естрада, односот со Цеца, лечењето…

Марина Туцакович, текстописец скоро две години се бори со тешка болест, откако во февруари 2018. и е дијагностициран рак. Лекарите тогаш и го спасиле животот отклонувајќи и го туморот, а од тогаш поминала низ многу фази на лекување.

Во ексклузивен разговор за “Ало“ таа отворено зборувала за тоа како во време на пандемија на коронавирус се снаоѓала со лекови, кои не се ефтини, кој од естрадата и е најголема подршка, но и во какви односи е со долгогодишната пријателка и соработничка Цеца Ражнатовиќ, откако синот на Мрина Лача Радуловиќ популарната фолкерка ја нарекол воен хушкач на која местото и е во Хаг.

– Со Цеца сум супер и ние двете немаме никаков проблем. Јас не мислам како мојот син и му реков дека такви работи не смее да прави. Тој е возрасен и треба да мисли со своја глава. Едноставно, неможам јас да носам одлуки место него – рекла на почеток на разговор за “Ало“ Марина и додала дека секогаш се трудела со своите соработници да биде во коректен однос.

– Незнам дали Цеца му замерила на мојот син тоа што го рекол за неа, и не би ме чудело ако и замерила. Инаку со сите сум во добри односи, никого не навредувам, нити имам потреба да одговорам кога некој ќе ме навреди, и открила како во време на пандемија се снаоѓа со лекови кои и се неопходни и кои се многу скапи.

– Нормално се снаоѓам, никој не помага. Се слушам со луѓето од естрада, но никој матерјално не ми излегува во пресрет – искрена Марина. Вели дека не им замерува на естрадниците на кои им напишала многу хитови, а кои престанале да и се јавуваат откако се разболела.

– Им простувам на сите кои не ме викаат. На никого ништо не им забележувам. Сето тоа е човечки и се е тоа нормално – порачала Туцаковиќ за крај на разговорот.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Забава

Оние кои се опоравуваат од вирусот барем 30 дена мора да се чуваат од голем напор, вели др.Ристиќ. Пациенти кои прележале корона вирус не...