Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Лидс и Арсенал се огласија по повод вчерашниот инцидент меѓу Алиоски и Пепе

После вчерашниот инцидент помеѓу нашиот репрезентативец Езџјан Алиоски и Николас Пепе, на социјалните мрежи се појави говор на омраза. Имено, Алиоскки беше обвинет дека упатувал расизам кон Пепе, и го испровоцирал, и затоа бил удрен, по што Пепе доби црвен картон.

Арсенал и Лидс се огласија со соопштенија. Тие истакнаа дека нема да толерираат шпекулации, ниту да се прават приказни на социјалните мрежи.

Се очекува и ФА да превзеде акција, по која ќе испитува што се случило и дали имало нешто повеќе од она што можеше да се види меѓу двајцата играчи.

Инаку во целиот дуел се вклучи и Тирни од Арсенал, но Џака на крајот застана на страната на Алиоски.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Забава

Оние кои се опоравуваат од вирусот барем 30 дена мора да се чуваат од голем напор, вели др.Ристиќ. Пациенти кои прележале корона вирус не...