Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ХОРОР СНИМКА: МЕТ ТИЛЕР Е СОПСТВЕНИК НА ОПСЕДНАТА КУКЛА (вознемирувачко)

Професионален истражувач на паранормални појави , Англичанецот Мет Тилет, тврди дека е сопственик на најопседната кукла во светот.

Куклата на Ени е пронајдена во изгорена куќа во Филаделфија, САД и се верува дека токму таа го предизвикала пожарот, како и смртта на неговите сопственици, кои починале од пожарот.

Ени сега е во сопственост на Мет, во градот Вексам во Англија. Вметнуваше разни уреди во неа за да ги испита паранормалните феномени. За жал, се чини дека има доволно лековерни луѓе кои му даваат пари за да ги измами со вакви глупост.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...