6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

Уапсен познат фудбалер за време на полициски час во ноќен клуб

Шпанските медиуми јавуваат дека полицијата на Канарските острови фатила двајца играчи на Тенерифе како уживаат во ноќта со своите пријатели во еден локален ноќен клуб.

Полицијата изврши рација во клубот и беа уапсени 24 лица, вклучително и фудбалери од познатиот шпански клуб, Алберто Хименез и Чави Алонсо.

Тенерифе веднаш информираше дека против овие двајца играчи ќе биде покрената дисциплинска постапка и дека тие ќе бидат строго казнети за кршење на протоколот COVID-19.

Полицијата објави дека е забележано присуство на наркотични средства во клубот, дека има чад во зградата, а присутните лица ставиле заштитни маски дури 19 минути по полицискиот упад.

Еден од играчите бил препознаен поради тетоважа на десната рака, што го принуди Тенерифе да објави јавно соопштение и да го потврди апсење на двајца фудбалери.

Поради големиот број лица заразени со коронавирусот на Канарските острови, има полициски час од 23 часа. Кафулињата и клубовите се затвораат во 23 часот, а забрането е повеќе од шест лица да седат на една маса на отворено

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести