Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ТАЖНА ВЕСТ: Почина легендарниот актер кој ја смееше цела екс Југославија

Легендарниот актер Мустафа Надаревиќ денес почина по долга битка со сериозно заболување на 77-годишна возраст.

Легендарниот актер ќе го памтиме по многу улоги и успешна актерска кариера, но сигурно највеќе по Изет Фазлиновиќ во “Луд, Збунет, Нормален”, комичната серија која со години го смееше целиот балкан.

Нека почива во мир.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...