Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВА Е ВОНБРАЧНАТА ЌЕРКА НА ГОРАН БРЕГОВИЌ

Легендарниот фронтмен на „Бело копче“, Горан Бреговиќ, има вонбрачна ќерка, која ја призна и со која денес има одлична врска. .убовта на Горан му се случи на Сарајко Јасенко, кој во тоа време танцуваше, а бременоста беше целосно непланирана.

Брега ја призна својата ќерка Žеjка, која сега живее во Австрија, е омажена и има деца. Žеjка не се експонира во медиумите и не работи јавна работа, а како што беше напишано, таа има одлична врска со нејзиниот татко.

Познато е дека од брачната заедница со žенана Бреговиќ, Горан има три ќерки – Ема, Лулу и Уна.

Ако погледнете во потеклото на Брега, тој е Хрват од неговиот татко и Србин од мајка си, неговата сопруга е муслиманка, а сите три ќерки се од различна религија,

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Македонија

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад...