Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ОБЈАВЕНИ ЦЕНИТЕ НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Цената на руската вакцина „Спутник В“ ќе биде многу пониска од цената на вакцините на компаниите „Фајзер“ и „Модерна“, се наведува на објавата на „Спутник“ на Твитер.

„Најавените цени од 19,5 долари за доза вакцина „Фајзер“ и 25-37 УСД по доза вакцина произведена од „Модерена“ всушност значат цени од 39 УСД и 50-74 УСД по лице бидејќи на едно лице му се потребни две дози вакцина „Пфајзер “. “Спутник” и “Модерна”. Цената на “Спутник” ќе биде многу пониска “, се вели во соопштението.

Цената на вакцината ќе биде објавена следната недела, изјави претставникот на рускиот фонд за директни инвестиции.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...