10 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ОБЈАВЕНИ ЦЕНИТЕ НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД-19

Цената на руската вакцина „Спутник В“ ќе биде многу пониска од цената на вакцините на компаниите „Фајзер“ и „Модерна“, се наведува на објавата на „Спутник“ на Твитер.

„Најавените цени од 19,5 долари за доза вакцина „Фајзер“ и 25-37 УСД по доза вакцина произведена од „Модерена“ всушност значат цени од 39 УСД и 50-74 УСД по лице бидејќи на едно лице му се потребни две дози вакцина „Пфајзер “. “Спутник” и “Модерна”. Цената на “Спутник” ќе биде многу пониска “, се вели во соопштението.

Цената на вакцината ќе биде објавена следната недела, изјави претставникот на рускиот фонд за директни инвестиции.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести