Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НИШТО НЕ Е СЛУЧАЈНО: Пресметајте го вашиот број и уверете се!

Додадете ги нумеричките вредности на секоја буква од името и презимето според табелата подолу:

Табела: A – 1, B – 2, C – 3, Č – 4, Ć – 5, D – 6, Dž – 7, Đ – 8, E – 9, F – 1, G – 2, H – 3, I – 4, J – 5, K – 6, L – 7, LJ – 8, M – 9, N – 1, Nj – 2, O – 3, P – 4, R – 5, S – 6, W – 7, Т – 8, V – 9, В – 1, Z – 2, Zh – 3

Вашиот љубовен број:

1

Луѓето со овој број ја засноваат својата љубов врз рационалноста и силната интелектуална основа. Тие се одлични индивидуалисти, имаат различни интереси. Тие се многу тешко да се задоволат. Очекувањето на покорност и послушност кај нив предизвикува одбивност и агресија.

Ако сакате врска или брак со ваква личност да успее, мора да донесете што е можно повеќе новости, бидејќи тие се подготвени за неверство во моментите на досада или кога ќе почувствуваат дека им е загрозена слободата.

2

Тие се многу пребирливи во изборот на партнер. Тие сакаат паметни и практични луѓе, интелигентни и способни. Тие се материјалисти и со задоволство ќе изберат личност која може да им обезбеди удобен живот. Тие се благи по природа и скоро е невозможно да се караат со нив. Ако тие искрено ве сакаат, тогаш тие се многу верни.

Ако сакате врска или брак со ваква личност да успее, мора да донесете што е можно повеќе новости, бидејќи тие се подготвени за неверство во моментите на досада или кога ќе почувствуваат дека им е загрозена слободата.

3

Пред сè, овие луѓе сакаат вистинско и искрено пријателство. Само кога ќе го почувствуваат тоа, влегуваат во љубовна или брачна врска. Тие често велат „другари“ за своите љубови. Нивната убов се заснова на почит и целосна доверба во саканата личност. Тие ги решаваат сите проблеми преку отворени и искрени разговори.

4

Тие сакаат долги и стабилни врски. Тие сакаат брак и се венчаат многу рано. Но, тие често прават грешки при изборот на партнер. Во љубовта, тие се незамисливи, па дури и малку досадни за луѓето кои се активни и разноврсни. За нив мирниот живот и стабилната врска се единствената животна цел. Тогаш тие се верни, послушни и подготвени за каков било компромис, само за да ја одржат врската во границите на конвенционалноста

5

Љубовта кон животот е нивната најискрена желба. Тие го почитуваат семејството и бракот. Секоја лага длабоко влијае врз нив и тие тешко се опоравуваат од нив. Тогаш им треба сила да влезат во нова врска. Единствената вистинска смисла на животот за нив е постоењето на убов. Кога го немаат, како да не живеат.

6

Тие се двоумат и се склони кон промени. Тие не се за трајна и долгорочна врска. Тие постојано бараат партнер. Тие се чувствителни и нежни. Но, ако ја крунисаат врската со брак, тие не се искрено среќни и задоволни, бидејќи и тогаш бараат други врски. Вистинска љубов и цврст брак може да се постигнат само во подоцнежните години.

7

Нивните животи се исполнети со бројни љубовни врски. Тие уживаат во авантури и флертувања. Дури и повеќе бракови не им се непознати. Навикнати се на многу разделби, но и нови состаноци. Тие сметаат дека сето ова е нормално и пожелно. Тие приоѓаат кон животот и сакаат многу активно и постојано бараат нови партнери.

8

Овој број ги симболизира промените и патувањата. Нивниот љубовен живот е немирен. Тие имаат многу љубовни врски и можно е да имаат повеќе бракови. Желбата за разновидност и постојаното одложување на сериозни животни проблеми е присутна во текот на целиот живот. Тие одлучуваат за подолга врска по триесет години.

9

Во својата младост, овие луѓе имаат тенденција да имаат врска со постар партнер, додека во некои посериозни години, тие исто така можат да бидат привлечени од помлади луѓе. Тие секогаш се во некои противречности, ништо не е типично за нив. Тие често доживуваат разочарувања, но тоа не остава лош белег врз нив, тие продолжуваат да бараат нови врски и возбуда.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

На почетокот на ноември 2017 година, речиси 400 најмоќни луѓе од Саудиска Арабија, меѓу нив принцови, тајкуни и министри, беа повикани и приведени во...

Свет

Многу промени ќе се случат, а Бил Гејтс на почетокот на оваа недела зборуваше за долгорочните последици од пандемијата врз нашите животи. За некои,...

Свет

Нов мутиран вид на коронавирус, откриен на фарми со визони (куни) во Данска, најверојатно изумрел, соопшти денеска данското Министерство за здравство. Нови случаи на...