Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Мицкоски му организираше протести, а сега Палевски му враќа со поддршка за бојкот на медиумите

Еден од самопрогласените лидери на антинато и анти ЕУ движењата во Македонија, Љупчо Палевски, на социјалните мрежи излезе со поддршка на операцијата за напад на Телма која што ја отпочна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Акцијата на Мицкоски, Палески ја надгради со проширување на списокот на „неподобни северџански“ медиуми“.

Изминатиов период Мицкоски му возвраќа на довербата на палевски со тоа што истиот е постојано присутен на медиумите блиски до ВМРО-ДПМНЕ. Доделена му е посебна емисија на порталот Инфомакс кој се поврзува со руско влијание и на ТВ Алфа која е во споствеништво на унгарски државјани.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...