Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Место украси што нарачал во пратката го дочекало отровно животоно ! (фото)

Едно семејство во Велика Британија нарачало украси за дома за Божиќ преку Интернет, но биле шокирани кога стигнал пакетот.

Имено, Џема Смит ја отвори пратката и ималс што да види – со украсите дошол и голем пајак, поради што започнала да вреска. Фактот дека страда од арахнофобија, односно страв од пајаци, воопшто не и помогна на ситуацијата.

  • Бев на работа, а потоа сопругата ми се јави и ми рече дека и се случил најголем ужас во животот. Таа страда од арахнофобија затоа што имала лошо искуство со пајаци кога била дете. Бев шокиран кога видов што пристигна. Не знам од каде е пакетот, а пајакот беше жив кога се вратив дома – вели сопругот Марк за „Сонцето“.

Еден од експертите потврди дека станува збор за пајак од видот „Sparassidae“, кој живее во областите на Азија и Австралија. Како што е наведено, отровот од овој вид членконоги не е смртоносен за луѓето.

Тие се познати како способни ловци, и можат да достигнат големина до 15 сантиметри.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...