Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

БОМБА ОДЕКНА ВО ХОЛИВУД: БРЕД ПИТ И ЛЕЈДИ ГАГА ЗАЕДНО!?

По хитот во 2018 година „Sвездата е родена“ каде што глумеше заедно со еден од најпопуларните актери во Холивуд, 45-годишниот Бредли Купер, 34-годишната пејачка и текстописец Лејди Гага повторно се врати на филмското платно. Имено, според „Ентертејмент тајмс“, пејачката наводно ќе игра улога во филмската адаптација на романот „Марија буба“, која треба да го види светлото на денот кон крајот на 2022 година, а со музичарот, главната машка улога треба да ја игра холивудски заводник Бред Пит, 56 години.

Lady Gaga

Иако сè уште нема официјална потврда за овие тврдења, како што објаснија споменатите медиуми, прашање на време е кога Дејвид Лејч, режисерот на филмот, чиј работен наслов е „Воз куршум“, ќе ги објави имињата на главните актери кои треба да бидат Лејди Гага и Бред Пит. Иако ова ќе биде нејзина прва соработка со гореспоменатиот режисер, но и со славниот актер, како што пишува порталот, гласините за филмот веќе го предвидуваат нејзиниот успех, еднаков на оној што го постигна работејќи со Бредли.

Brfad Pitt

Исто така, со оглед на неверојатната хемија што ја постигна со нејзиниот последен филмски партнер,  а некои отидоа дотаму што ја обвинија за крајот на врската на Бредли со манекенката Ирина Шајк, многумина фановите сега се прашуваат дали истото ќе се случи кога Гага ќе се појави на филмското платно заедно со Бред.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...