Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НАСЕКАДЕ ШЕТААТ ПАЈАЦИ ДОДЕКА ОНИ ПИЈАТ КРВ- ШОКАНТЕН СПОТ НА ДУА ЛИПА И МАЈЛИ САЈРУС

Новиот албум сè уште не е објавен, но песната ‘Midnight Sky’ доби многу добри критики. Пејачката Мајли Сајрус изненади со дует со Дуа Липа во песната ‘Prisoner’, за која пејачите снимија и визуелно многу интересно музичко видео.

На видеото, девојките се фрлаат кон камионот каде шетаат пајаци, истураат црвена течност што личи на крв, ја пијат, а целиот амбиент многу потсетува на дивите забави на рок ѕвездите од 70-тите.

Инаку, Мајли Сајрус претходно се разведе од Лиам Хемсворт, со кого беше во брак околу осум месеци и иако првпат прошетаа во 2009 година, парот имаше неколку паузи. По разводот, Мајли беше фатена како се бакнува со блогерката Кејтлин Картер, а девојките раскинаа по само еден месец врска. Пропаднатите љубови се чини дека го инспирирале Сајрус, кој оттогаш работи вредно на нова музика.

Иако работела со повеќе стилови, се чини дека не се движи премногу од комбинација на рок, поп и кантри. Новиот албум сè уште не е објавен, но песната ‘Midnight Sky’ доби многу добри критики, а покрај дуетот со Дуа Липа, на следниот албум ќе има и соработки со икони како Били Ајдол и Џоан Џет.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...