Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

“Можно ли е да имаш милијони, а вака да изгледаш?“ жестоки критики за ЈЕЛЕНА ЃОКОВИЌ

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, се појавила во емисија во издание за кое се зборува, со што на социјалните мрежи можат да се најдат различни коментари на сметка на нејзиниот изглед, но и за она што раскажала.

Јелена е позната како некој на кој сеедно му е како се облекува, и не обрнува многу внимание на гламурозни детали кои често ги карактеризираат познатите личности. Нејзиниот стил на многумина му се бендисува, а сега за истиот прозборела јавно.

– Секој има право да се искаже. Јас станав и досадна. Најдов смисла во тоа да помагам на тој начин на природата. Тоа е убаво. Не купувам повеќе како што купував. Носам џинс кој е стар неколку години, носам една иста маица, сакам да имам една иста фризура, не користам шминка. Станав досадна, но со ваков избор допринесов нешто. Не сум нужно во право, јас само одам по некој свој пат,ова мене ми одговара. Имам самоконтрола, изгледа како да сум јас целосно во право! (се смее) Јас така зборувам, ма… Се сакам себеси, зборувам така со некоја страст, незнам. Верувајте ми јас по два дена можам да се предомислам. Можам да речам: Ма, не, ова не е за мене“. Се правам сто посто. Работам сто посто дури и кога ќе се предомислам – рекла во емисјата “Меѓу нас

“Можно ли е да имаш милијони, а вака да изгледаш?“, “не ми се допаѓа како изгледа“, се само дел од некои пораки кои можат да се најдат на интернет по повод нејзиното гостување.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...