Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Манчестер Јунајтед жртва на сајбер криминал

Од клубот Манчестер Јунајтед денеска објавија дека во изминатите неколку дена биле жртва на сајбер криминал во кој бил пробиени голем број на доверливи податоци, како на членови од клубот, вработени, како и на корисниците на годишни билети.

За среќа, официјалниот сајт како и профилите на социјалните мрежи останале недопрени, што доколку биле злоупотребени ќе било рамно на катастрофа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...