8 C
Skopje
четврток, април 8, 2021
spot_img

Имаме по 40 ПОЧИНАТИ НА ДЕН, А НЕКОИ СЕУШТЕ ШЕТААТ БЕЗ МАСКИ – 704 КАЗНЕТИ

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  704 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Читај Следно

10,321FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести