Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Златан откри за кого би играл бесплатно

Синиша Михајловиќ ја претстави својата автобиографија под името „Животен меч“. Многумина лица се јавија и разговараа со легендарниот фудбалер, а еден од нив беше Златан Ибрахимовиќ, кој даде интересна изјава:

„Кога слушнав дека Синиша е болен не знаев кога е најдобар момент да го побарам. Сакав да му ја дадам целата моја сила, но не можев. Беше посилен од мене, му кажав дека сум подготвен да сторам се за него, дури и да играм бесплатно“, откри во програмата Златан, кој сепак не заигра за Болоња, туку потпиша за Милан и направи вистински потег.

Со 39 години шведскиот напаѓаќ игра феноменално, тој е еден од најдобрите играчи во Серија А.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...