Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

За овие хороскопски знаци ДЕКЕМВРИ ЌЕ БИДЕ МНОГУ УСПЕШЕН МЕСЕЦ !

Близнаци

Можеби ќе биде потребно да донесете важни одлуки кон крајот на годината, но без грижи, Декември за вас ќе биде месец исполнет со неверојатни успеси. Воедно, конечно ќе ги решите и семејните и љубовните проблеми, па така убавиот период ќе биде исполнет со многу позитивна енергија.

Девица

Во Декември ќе доживеете многу нови авантури и емоции, за кои порано само мечтаевте. Започнувајќи од крајот на годината, следните неколку месеци ќе бидете извонредно среќни, опкружени со вашите најблиски во идлична семејна атмосфера, а многу слободни Девици конечно ќе започнат сериозна врска.

Риби

Во последниот месец од годината ве очекуваат многу средби, како на професионално, така и на љубовно поле и сите ќе резултираат со успеси и многу позитивни моменти. Конечно ќе се чувствувате ослободени од проблемите и ќе започнете да уживате во секој момент.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...