Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве кои се најзабавните хороскопски знаци

Живеат за „забава“ и даваат се од себе да уживаат, но и сите околу нив.

Ова се петте најсмешни хороскопски знаци, тврдат астролозите.

Овен

Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се многу страствени и лесно ја шират таа енергија на другите.

Близнаци

Тие се авантуристи и сакаат да бидат меѓу луѓето. Нивната енергија е заразна, така што тие се душата на која било партија.

Стрелец

За Стрелците се знае дека се истражувачи и скитници. Тие сакаат да патуваат и да пробуваат нови работи. Тие знаат како да ги направат своите животи интересни и возбудливи.

Водолија

Тие сметаат дека секој ден треба да се живее како да е последен. Тие знаат како да се забавуваат и да уживаат во животот. Тие сакаат да се занимаваат со разни активности и да учат нови работи секој ден.

Риба

Потребно им е време да се отворат, но откако ќе се отворат, невозможно е да ги запрете. Тие можат да зборуваат со часови и да знаат како да ги направат луѓето околу нив да се чувствуваат пријатно. Рибите знаат што е добра забава.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...