Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДОАЃА НОВА ВЕРЗИЈА НА КУЛТНИОТ ФИЛМ КУМ !

Трејлерот за новата верзија на „Кум 3“ ветува подобар крај од оригиналниот филм од 1990 година. За жал, иако првите два филма „Кум“ од 1972 и 1974 година се сметаат за ремек-дела и можеби за најдобрите филмови на сите времиња, третиот немаше толку големо влијание.

Режисерот Френсис Форд Копола рече дека новата, повторно изменета верзија на „Кум 3“ ќе биде „поадекватен заклучок“ на трилогијата за шефот на мафијата Мајкл Корлеоне.

„За оваа верзија на финалето, направив нов почеток и крај и препакував некои сцени, кадри и музика. Со овие промени и обновената слика и звук, тоа е, според мое мислење, поадекватен заклучок за првиот и вториот дел на Кум “, изјави директорот.

За филмот се вели дека е обновен во висока резолуција од 4K.

Премиерата ќе се одржи во избрани кина на 4 декември годинава, а потоа ќе биде достапна на Blu-ray и дигитално издание од 8 декември.

Во трејлерот, гледаме дека филмот беше преименуван во „Кум Код: Смртта на Мајкл Корлеоне“, со назнака дека „нов живот е вткаен во реализацијата“, но не ги открива тајните на новиот почеток и крај.

најчитани вести

Македонија

Како што Заев се колнеше во „жицата македонска“, така и „жицата“ на првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ не издржа многу. Две ипол години по донесувањето...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Свет

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...