4 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

АПСЕЊЕ НА АЕРОДРОМ СКОПЈЕ – ФАТЕН СРБИН БАРАН ОД ИНТЕРПОЛ

На 21.11.2020 во 01.40 часот на Граничен премин „Меѓународен аеродром-Скопје“, од полициски службеници е лишен од слобода Б.Н.(30) од Р.Србија, бидејќи по извршена пасошка контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа во службената евиденција со мерка „апси“, по барање на Интерпол. Лицето е предадено на полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести