11 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

Њукасл не се откажува да биде продаден на саудискиот фонд

Њукасл Јунајтед преку соопштение потврди дека е во арбитражна постапка против Премиер лигата во врска со откажувањето на понудата за преземање на клубот од саудискиот конзорциум.

Во вторникот, Премиер лигата призна, во писмото испратено до здружението на поддржувачи на Њукасл, дека има правни постапки меѓу нив и клубот во врска со понудата за преземање на клубот од саудискиот конзорциум. Овој четврток, клубот во изјавата потврди дека е добро ангажиран во арбитражната постапка против Премиер лигата по ова прашање и очекува позитивен епилог.

sportmedia.mk

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести