Connect with us

Hi, what are you looking for?

Х-Фајлс

Њукасл не се откажува да биде продаден на саудискиот фонд

Њукасл Јунајтед преку соопштение потврди дека е во арбитражна постапка против Премиер лигата во врска со откажувањето на понудата за преземање на клубот од саудискиот конзорциум.

Во вторникот, Премиер лигата призна, во писмото испратено до здружението на поддржувачи на Њукасл, дека има правни постапки меѓу нив и клубот во врска со понудата за преземање на клубот од саудискиот конзорциум. Овој четврток, клубот во изјавата потврди дека е добро ангажиран во арбитражната постапка против Премиер лигата по ова прашање и очекува позитивен епилог.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...