Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Францускиот суд го одбил предлогот на одбраната глумецот да учествува на судењето

Францускиот суд го одбил предлогот на одбраната глумецот да учествува на судење на напаѓачот на воз Францускиот суд пресудил дека Клинт Итсвуд неможе да сведочи на судење на осомничениот исламски напаѓач на брз воз, чиј напад бил спречен од тројца Американци, кои подоцна глумеле во филмот на американскиот глумец и режисер.

Адвокатот на исламскиот напаѓач Хазан, пред почеток на судењето прашал дали дали судот го повикал Итсвуд како сведок, тврдејќи дека тој би можел да ја разјасни автентичноста на сцената која била прикажани во неговиот филм.

Иствуд го направил филмот “Воз за Париз во 15.17, вистинска приказна за терористи, во возот и три американски херои“.

Обвинителите се спротивставиле на барањето на адвокатот на Хазан. Тие навеле дека Иствуд не бил сведок на инцидентот и дека нема логика да се повика 90. глумец и режисер сред пандемина на корона

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...