Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сакате успешна и долга врска ?! Тогаш овие 4 работи заборавете ги одма !

Ако сакате вашата врска да трае, тогаш треба да бидете внимателни со некои постапки, кои понекогаш се прават ненамерно. Еве четири совети што треба да ги имате на ум:

Ако сакате вашата врска да трае, тогаш треба да бидете внимателни со некои постапки, кои понекогаш се прават ненамерно. Еве четири совети што треба секогаш да ги имате на ум:

1. Не брзајте

Бидејќи добро ви оди, може да бидете во искушение да направите нешто драстично, на пример, да живеете заедно. Но, желбата да ја поминете секоја секунда со вашиот партнер може да почне да ве гуши. Поминете неколку ноќи сами, најдете време за работите во кои уживате и излезете со пријателите.

2. Заборавете на совршенството

Немојте да мислите дека вашиот партнер е совршен. На почетокот може да изгледа така, но ќе биде тешко тој стандард да трае долго. Не треба да се очекува партнерот да биде сè што ви треба.

3. Не станувајте посесивни

Фактот дека сте само поврзани не значи дека вашиот партнер е принуден да го поминува целото свое време со вас. Барање и чекање да го стори тоа е јасен сигнал до вашиот партнер дека не му верувате.

4. Не зборувајте за бившите

Да се зборува за врски во минатото е неизбежно, но не и од почетокот на врската. Ако го направите ова, партнерот ќе помисли дека имате ум на бившиот или ќе започне да прави споредби.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...