Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

РУСИЈА ЗАГРИЖЕНА: Путин одвај зборува од кашлање (видео)

Кремлин ги негираше обвинувањата дека рускиот претседател Владимир Путин има здравствени проблеми откако тој кашла во средата за време на снимањето на состанокот.

Путин имаше „напад на кашлица“, се бореше да ја заврши реченицата додека зборуваше за финансиските проблеми предизвикани од COVID-19 и се извини.

Според „Daily Mail“, видеото објавено од неговата канцеларија подоцна било изменето така што „ситуацијата изгледа помалку сериозна“.

За разлика од американските и британските лидери, Доналд Трамп и Борис Џонсон, се верува дека Путин не бил заразен со коронавирус.

Иако Русија разви две вакцини против COVID-19, од кои едната беше тестирана на ќерката на Путин, Катарина, рускиот претседател не ја прими вакцината.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...