3 C
Skopje
среда, април 21, 2021
spot_img

РУСИЈА ЗАГРИЖЕНА: Путин одвај зборува од кашлање (видео)

Кремлин ги негираше обвинувањата дека рускиот претседател Владимир Путин има здравствени проблеми откако тој кашла во средата за време на снимањето на состанокот.

Путин имаше „напад на кашлица“, се бореше да ја заврши реченицата додека зборуваше за финансиските проблеми предизвикани од COVID-19 и се извини.

Според „Daily Mail“, видеото објавено од неговата канцеларија подоцна било изменето така што „ситуацијата изгледа помалку сериозна“.

За разлика од американските и британските лидери, Доналд Трамп и Борис Џонсон, се верува дека Путин не бил заразен со коронавирус.

Иако Русија разви две вакцини против COVID-19, од кои едната беше тестирана на ќерката на Путин, Катарина, рускиот претседател не ја прими вакцината.

Читај Следно

10,349FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести