Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОШТАРОТ ШОКИРАН: 52 ГОДИШНА ЖЕНА ГО ПРЕЧЕКУВА ГОЛА

Иако има 52 години, Лизи Кенди не ја пропушта можноста да го покаже своето голо тело.  Оваа контроверзна ТВ ѕвезда дефинитивно ги однесе работите на повисоко ниво кога станува збор за нејзините необични ставови, а тоа го промовира и на нејзиниот Инстаграм.

– Се чувствувам послободно како што стареам. Сега имам 52 години, се чувствувам толку секси – рече таа во едно интервју

– Сакам да сум гола и така да работам низ дома. Мислам дека нема ништо лошо во тоа. Родени сме голи и сите имаме исти делови од телото, и јас ја сакам слободата. Сигурна сум дека го шокирав поштарот – беше искрена таа

Аргументот за нејзината тенденција да портретира голо тело го брани сопствената самодоверба што доаѓа со возраста, како што вели таа. Исто така, признаваа дека немала среќа да има извајано тело како тинејџерка, па не и паднало на памет тогаш да се открие премногу.

Секое утро прави дваесетминутен тренинг, што влијае на нејзината фигура.

И додека фановите ја поддржуваат и се воодушевуваат, нејзините два сина, не се воодушевени од егзибиционизмот на нивната мајка.

Таа признава дека била целосно поразена кога дознала дека нејзиниот сопруг, екс фудбалерот на Челзи, Џејсон Кнди, ја оставил по 16 години брак.

„Откако ме остави, не можев да спијам навечер“, рече таа и додаде дека траумата ја „закопала“ со години, пред да започне со терапија минатата година.

– Треба да ги сакаме своите тела, да се сакаме себеси и само да бидеме среќни, затоа што кој знае што не чека утре – рече Лизи

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...