Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Пејачката Сека Алексиќ со шокантни детали како го победила коронавирусот

Пејачката Сека Алексиќ откри дека прележала коронавирус.

Во вклучување во утринската телевизија на „Прва“ , пејачката откри дека таа и нејзиното семејство прележале корона, но и дека имале симптоми.

„Кога станува збор за коронавирус, јас и моето семејство го прележавме вирусот. За среќа, имавме лесни симптоми“, изјави Сека.

Пејачката зборуваше и за тоа колку ужива да одгледува зеленчук во сопствената градина.

-Ме исполнува што имам своја градина, домат, пиперки, нема ништо поубаво од домашно, од тој мирис, и кога ќе го извадите зеленчукот од градината – рече со насмевка пејачката.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...