Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ НАЈГОЛЕМИТЕ СРЕЌНИЦИ

Проверете во кои хороскопски знаци се раѓаат најголемите среќници и усвојте некои од нивните доблести.

Стрелец

Луѓето родени во овој знак се вистински доказ дека доброто се враќа со добро. Стрелците се големи позитиви и вечни оптимисти и претпочитаат да им помагаат на другите. Тие се многу упорни кога станува збор за нивните соништа што делумно ги постигнуваат и благодарение на среќата што ги придружува.

Близнаци

Добронамерните, забавни и духовити близнаци едноставно луѓето ги обожаваат и ретко се спротивставуваат на нивниот шарм. Заради веселиот дух, секој ги сака во општеството затоа што секогаш е во состојба да ги расположи другите и да ја подобри атмосферата, па затоа се најодговорни за сопствената среќа.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...