Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕ СЕ ЗА ЏАБЕ “НАЈДОБАР ПРИЈАТЕЛ НА ЧОВЕКОТ” – Куче ја чекало 6 месеци пред Хотел

Во неговиот ум сè беше многу повеќе од само познаник и неверојатно, дури и ако Оливија леташе во различни периоди во текот на следните месеци, Рубио секогаш ја чекаше пред хотелот, скоро како да го знае нејзиниот распоред

Љубовта на далечина воопшто не е лесна, но за ова младо напуштено куче кое „се заљуби“ во жена која живее на другиот крај на светот, неговата упорност и одлучност се искажаа повеќе. Оливија Сиверс често патува за деловни активности од Германија во Аргентина, но во една од овие посети се здоби со неочекуван пријател.

Таа немаше идеја дека тој ќе стане нејзин пријател доживотно. За време на прошетка низ Буенос Аирес, во близина на хотелот во кој престојувала, Оливија пронашла куче од улицата што беше позната во оваа област. Таа му даде малку храна и тие играа некое време, а потоа, кога таа замина, тој инсистираше да оди со неа.

„Се обидов да ја сменам насоката затоа што не сакав да ме следи до хотелот“, рече таа. „Но, тоа беше невозможно. На крајот тој се врати и ме следеше. Се обидов да бегам еден час, но тој ме следеше цело време. Мислам дека тој беше навистина среќен што некој му посвети внимание “.

За кучето тоа беше љубов на прв поглед и започна со чекање на влезот во хотелот. Сожалувајќи го животното, кое го нарекла Рубио, му дала ќебе за да се загрее во текот на ноќта. Рубио најде сродна душа, иако сè уште не знаеше за тоа.

pas

Набргу потоа, таа одлета во Германија, а Рубио повторно талкаше по улиците. Но, беше очигледно дека тој никогаш не ја заборави. Кога Оливија се вратила во градот заради деловни активности и престојувала во истиот хотел, Рубио се појавил од никаде да ја поздрави. Така, тој продолжи да чека и секогаш кога таа ќе се врати во земјата, тој чекаше таму на истото место.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...