Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мундијалската ждрепка ќе биде онлајн

Следен репрезентативен настан не само за Македонската фудбалска репрезентација туку воопшто за сите селекции, ќе биде ждрепката за квалификациите кои ќе одлучат кој ќе биде дел од следниот Мундијал, закажан за 2022 година во Катар.

Ждрепката е закажана за 7 декември но за разлика од досега истата овојпат ќе се одвива онлајн односно нема да има претставници на фудбалските сојузи, односно репрезентации.

Ова е сосема нормална одлука со оглед на моменталната ситуација односно пандемијата која владее ширум светот во моментов.

Македонија се наоѓа во четвртиот шешир, ги очекуваме наскоро противниците за следниот квалификациски циклус кој стартува со мечеви напролет.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...